1987. gadā orķestra vadību pārņema J.Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas pūšamo instrumentu nodaļas absolvents Egons Salmanis, kurš ar kolektīvu veiksmīgi strādā arī šobrīd.

• Balvu Mūzikas skolas pūtēju orķestra aktivitāte 2019.gadā  18.01. 18.01. Jauniešu gada balvas pasākums. Nominēts Egons Salmanis – jauniešu gada balsts. Saņemts apbalvojums. 7.03. Izglītības iestāžu pūtēju orķestru skate Gulbenē. Piedalās Balvu pūtēju orķestris. 03.05. Pūtēju orķestris koncertē Krustpils baznīcā. 1.06. Kormūzikas un pūtēju orķestru svētki „Mirklis Balvos”. 9.06. Latgales reģiona izglītības iestāžu pūtēju orķestru festivāls „Taures skan Baltinavā”, veltīts Latvijas armijas 100-gadei. Piedalās PO „Balvi”. 29.06. V tautu deju festivāls „Eima, eima!”. Balvu diena. Festivāla gājiens, lielkoncerts „Līgosim Pēterdienu!” Gājienā spēlē PO „Balvi”. 11.11. Lāčplēša dienas sarīkojums „Es elpoju savu zemi” pie pieminekļa Latgales partizānu pulka kritušajiem karavīriem. 26.12. Garīgās mūzikas koncerts Kubulos.
  • 2018.gada 2.martā Madonas kultūras namā notika Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru skate, kurā piedalījās Latgales un Vidzemes reģionu izglītības iestāžu pūtēju orķestri. Balvu novadu tajā pārstāvēja Balvu Mūzikas skolas pūtēju orķestris. Konkursa nolikums paredz, ka kolektīvi tiek iedalīti grupās pēc izpildāmo skaņdarbu grūtības pakāpes. Jo augstāka pakāpe, jo sarežģītāks repertuārs. Orķestris startēja A grupā (augstākās grūtības pakāpe), kurā visas valsts mērogā piedalījās 5 pūtēju orķestri, bet pavisam visās grupās kopā Latgales, Vidzemes, Kurzemes un Zemgales reģionos skatē piedalījās 33 orķestri. Balvu Mūzikas skolas pūtēju orķestris ieguva 46,77 punktus, saņemot - I pakāpi ar izcilību, kas ir labākais rezultāts valstī.
  • 2017.gada 11.martā Jēkabpils 2.vidusskolā notika VII Latvijas izglītības iestāžu pūtēju orķestru salidojums - Latgales novadu skate, kurā piedalījās arī Balvu Mūzikas skolas pūtēju orķestris. Tas, startējot A grupā (augstākā grūtības pakāpe), ieguva 49,35 punktus no 50 iespējamajiem un I pakāpi ar izcilību, kas ir labākais rezultāts valstī. Skatē kolektīvi atskaņoja divus skaņdarbus - obligāto un izlozes. Zīmīgi, ka visas Latvijas mērogā A grupā startē tikai pieci pūtēju orķestri.