• Skolas audzēkņi regulāri piedalās un gūst panākumus dažādos konkursos. Sevišķi panākumi ir pūtēju orķestrim "Balvi", kas tagad ierindojies labāko Latvijas pūtēju orķestru skaitā. Skolas pūtēju orķestris no 2005.gada piedalās Vissvētākās Jaunavas Marijas Debesīs uzņemšanas svētkos Aglonā, audzēkņi aktīvi muzicē garīgās mūzikas koncertos gan pilsētas, gan rajona baznīcās.

• 2006.gadā aizsākās skolas organizētie profesionālās kamermūzikas koncerti, kas ļāva audzēkņiem klausīties un vērot profesionālu mākslinieku uzstāšanos. Tā 2006.gadā skolā uzstājās J.Kalnciems (klavieres), D.Krenberga, I.Oša (flauta, klavieres), Antra un Normunds Vīksnes (klavieru duets), metālpūšamo instrumentu kvintets „5 atā”; 2007.gadā – saksofonu kvartets „NEXT”, O.Petrausks, R.Petrausks, R.Zaļupe (klavieres, saksofons, marimba, vibrofons); 2008.gadā – tubu kvartets „Tubalate”, Antra Arnicāne (klavieres), Sergejs Bratusevs (akordeons), klarnešu kvartets „Quattro Differente” u.c. 2006.gadā Balvu Mūzikas skolā tika sarīkots I Latgales pianistu konkursu.