Par skolu
Balvu Mūzikas skola ir dibināta 1959.gadā, kad 25 audzēkņi uzsāka pirmo mācību gadu klavieru, akordeona un pūšaminstrumentu klasēs Balvu Kultūras namā. Tolaik skolā bija tikai divi skolotāji: pianiste Ērika Barkāne un trompetists Staņislavs Kravalis, bet akordeona apmācību un solfedžo uzņēmās pats direktors Ilmārs Sležis. Vēl skola kādu laiku darbojusies Balvu sākumskolas telpās (1964 - 1971), mājā Brīvības ielā 50 (1971 -1992), bet no 1992.gada tā atrodas Partizānu ielā 18.

• Misija: Radīt mācību vidi, kurā audzēknis mācās pilnvērtīgi dzīvot, ir atbildīgs, spēj izvirzīt mērķus un sasniegt tos. Ir radoša, brīva, uzņēmīga personība, kura ir spējīga attīstīt savas dabas dotās potences. Veicināt un sekmēt audzēkņa vēlmi un spēju nepārtraukti pilnveidoties, veidot noturīgu garīgo vērtību sistēmu, attīstīt audzēknī spēju piemēroties mainīgajai pasaulei, attīstīt sevis audzināšanas spēju un prasmi kontaktēties.
  • Pirmo skolas absolventu vidū ir Austra Veikšāne - tagadējā Gulbenes mūzikas skolas direktore, Gaida Zāģere (Rakstiņa) un Vija Pleša (Koļcova), kuras arī pašlaik strādā par akordeona spēles un klavierspēles pedagoģēm, Ilga Volkova (Viļuma) - Jāņa Ivanova Rēzeknes mūzikas vidusskolas direktora vietniece mācību darbā.